wracaj

HISTORIA

SILNA SIEĆ

Od 60 lat nazwa Kiesel jest synonimem najnowocześniejszych technologii, najwyższej jakości i zorientowania na usługi w budownictwie, przeładunku i wydobyciu. 

W krajach niemieckojęzycznych Grupa Kiesel posiada obecnie unikalną kompleksową sieć sprzedaży i serwisu. Pracujemy dla ludzi którzy przyzwyczajeni są do ciężkiej pracy i oczekują kompetentnych partnerów 

Solidna koncepcja usług zawsze stanowiła podstawę naszej kultury korporacyjnej i kształtuje nasze myślenie i działania. 

Obecnie Grupa Kiesel jest reprezentowana w ponad 80 lokalizacjach w całej Europie. Ponad 1000 pracowników to wieloletnia wiedza i pełne zaufania partnerstwo. 

Od 2017 roku Kiesel Poland Sp. z o.o. stanowi część grupy KIESEL. 

Założona jako Tona Sp. z o.o. w 1999 roku firma rozpoczęła działalność od sprzedaży używanych maszyn budowlanych. W następnych latach Tona reprezentowała w Polsce jako dealer maszyny budowlane Furukawa. 

Wraz z zakupem Furukawy przez Hitachi w 2004 roku rozpoczęła się współpraca z Hitachi.   W 2005 r. Tona Sp. z o.o. zostaje oficjalnym  i autoryzowanym dealerem Hitachi w Polsce. 

Drugim podstawowym produktem reprezentowanym przez Tonę stały się wozidła Bell, produkowane w Republice Południowej Afryki. Historia sukcesu Bell w Polsce rozpoczęła się w 2011 roku od przejęcia przedstawicielstwa w południowej Polsce. Dziś w kamieniołomach i kopalniach południowej i centralnej Polski pracuje ponad 700  wozideł technologicznych Bell. 

Połączenie dużych koparek gąsienicowych Hitachi a także ładowarek kołowych i wozideł BELL okazało się kluczem do sukcesu. 

Wraz z wejściem w 2017 roku  Grupy Kiesel do spółki Tona wprowadzono zasadnicze zmiany. Skoncentrowanie się na podstawowych produktach Hitachi i Bell oraz na ich serwisie, zatrzymanie własnej produkcji łyżek, długoterminowa współpraca z wybranymi partnerami w dziedzinie osprzętów to tylko niektóre z nich. 

W pierwszych latach skupiliśmy się na rozbudowie sieci serwisowej, regularnym szkoleniu naszych techników wspieranych 
przez producentów oraz obszarze usług Grupy Kiesel. 

Obecnie działają 3 oddziały świadczące usługi w zakresie serwisu i sprzedaży części zamiennych. 

Optymalizacja magazynów jest dla nas najważniejsza, aby zapewnić szybką dostępność części zamiennych. 

Dostępność maszyny w Grupie Kiesel umożliwia szybkie reagowanie na zapytania klientów oraz szybką dostawę odpowiednio skonfigurowanej maszyny klientowi. 

Rekomendując wybór osprzętów dla klientów, możemy liczyć na wieloletnie doświadczenie naszych własnych pracowników sprzedaży oraz wsparcie działu produktów Grupy Kiesel. 

Dzięki Coreum – całorocznej wystawie maszyn, stworzyliśmy świat klientów, w którym nasi klienci mogą testować maszyny w różnych specyfikacjach i warunkach pracy. Specjaliści od produktów doradzają naszym klientom na miejscu.