wracaj

HISTORIA GRUPY KIESEL

Początki grupy KIESEL sięgają aż 1958 roku, w którym to Helmut Kiesel wraz z żoną otworzyli punkt serwisowy maszyn Fuchs w południowych Niemczech. Korzenie firmy są więc mocno związane z wartościami rodzinnymi, a wiedza i doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie ugruntowują pozycję firmy na rynku. Nowatorskie podejście do pracy z klientem i inwestycje w rozwój technologiczny pozwoliły grupie na stabilny rozwój na przestrzeni ostatnich 60 lat.

Grupę KIESEL stanowi aktualnie ponad 1200 pracowników w 52 oddziałach ulokowanych w Europie.

KIESEL W POLSCE

Historia polskiego oddziału grupy KIESEL zaczyna się w roku 1999. Otwarta wtedy firma znana jeszcze pod nazwą TONA zajmowała się sprzedażą używanych maszyn budowlanych. Z czasem TONA została dealerem maszyn Furukawa. Marka ta z kolei w 2004 roku została wcielona do Hitachi. Dobrze prosperujące rynki sprzedaży zainteresowały japońską firmę i w 2005 roku TONA została oficjalnym autoryzowanym dealerem maszyn Hitachi w Polsce. Oznacza to, że polski oddział KIESEL ma już prawie
20 lat doświadczenia w sprzedaży i serwisie maszyn japońskiego producenta, co wpisuje się w kilkudziesięcioletnią historie współpracy grupy KIESEL z marką Hitachi.

W 2011 roku firma przejęła południowy rynek sprzedaży wozideł Bell, renomowanego producenta z Republiki Południowej Afryki. Szacuje się, że aktalnie w kopalniach w tym regionie pracuje ponad 700 wozideł technologicznych Bell. Współpraca z tą marką stanowi jeden z ważniejszych filarów KIESEL Poland.

W 2017 roku grupa KIESEL przejęła spółkę TONA. Wraz z tym nadeszły niezbędne zmiany i nowe możliwości rozwoju. Ustalono priorytety w postaci dalszej sprzedaży maszyn Hitachi i Bell, wstrzymano natomiast produkcję łyżek. Rozszerzono sieci partnerskie. Dostęp do zwinnego łańcucha dostaw umożliwia jeszcze szybsze dostarczanie maszyn, części zamiennych, a co za tym idzie, sprawniejsze wykonywanie usług serwisowych - jeszcze większą niezawodność.

Nasi pracownicy otrzymali dostęp do szkoleń u największych fachowców w swoich dziedzinach. Inwestycje w rozwój kadry zaowocowały możliwością sprawnej rozbudowy sieci serwisowej o 2 punkty stacjonarne i flotę aut serwisowych rozlokowanych po całej Polsce.

Współpraca z KIESEL otworzyła również drzwi do prawdopodobnie największej atrakcji świata maszyn budowlanych w Europie, czyli Coreum - całorocznego centrum wystawienniczego maszyn będących w katalogu KIESEL, gdzie w naturalnych warunkach można przetestować mnóstwo konfiguracji. Centrum posiada własny hotel i jest dobrze skomunikowane z portami lotniczymi.